sty 24, 2024
549

7 zalet zestawu do płukania filtrów cząstek stałych (DPF) MS900

Czyszczenie filtrów cząstek stałych (DPF) bez użycia środków chemicznych na innowacyjnym sprzęcie MS900 firmy MSG Equipment.

Filtry cząstek stałych (DPF) odgrywają kluczową rolę w zmniejszaniu szkodliwych emisji. Z każdą godziną pracy silnika wysokoprężnego w filtrze cząstek stałych gromadzi się coraz więcej sadzy, co prowadzi do niekorzystnego wpływu na pracę silnika. Producenci samochodów zapewnili mechanizm czyszczenia filtra cząstek stałych z sadzy poprzez aktywację specjalnego trybu pracy silnika. W wyniku tej procedury filtr cząstek stałych pozbywa się sadzy. Sadza jednak się nie spala całkowicie, w wyniku spalania sadzy powstaje popiół. Popiół jest substancją niepalną, która składa się głównie ze szkła z fazą krystaliczną w postaci kwarcu i różnych krzemianów wapnia.

Popiół stale i nieuchronnie gromadzi się w filtrze cząstek stałych pogarszając jego przepustowość, co prowadzi do częstszych uruchomień procesu regeneracji sadzy, a tym samym do zwiększenia zużycia paliwa. Popiół z filtra cząstek stałych można usunąć tylko mechanicznie.

Czyszczenie filtra cząstek stałych daje mu drugie życie i znaczne oszczędności finansowe właścicielowi samochodu, a także wywiera ma pozytywny wpływ na środowisko.

Sprzęt do czyszczenia filtrów cząstek stałych MS900 to zaawansowane rozwiązanie do obsługi filtrów cząstek stałych samochodów osobowych i ciężarowych. Dzięki innowacyjnej technologii mycia filtrów cząstek stałych i innym rozwiązaniom technicznym MS900 ma wyjątkowe zalety, o których chcemy opowiedzieć.Zalety systemu czyszczenia DPF MS900:

1 – Niski koszt mycia filtra cząstek stałych.

Aby maszyna do czyszczenia filtrów cząstek stałych MS900 działała, nie trzeba kupować ani używać specjalnych środków chemicznych. A to znaczne obniżenie kosztów mycia. Ponadto przemyślane trzystopniowe oczyszczanie wody zapewnia potrzebę jej wymiany nie częściej niż raz w miesiącu, co również pomaga zminimalizować koszty płukania filtrów.

Główne koszty eksploatacji zestawu przypadają na:
   • energię elektryczną: podgrzewanie wody, suszenie filtra i praca zespołów zestawu podczas płukania;
   • wymianę filtrów polipropylenowych BB20;
   • wynagrodzenie operatora-mechanika.

2 – Wszechstronność.

Możliwości techniczne zestawu i rozbudowany zestaw łączników pozwalają na obsługę różnych filtrów cząstek stałych zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

3 – Krótki czas czyszczenia filtra cząstek stałych.

W przypadku stosowania środków chemicznych czyszczących DPF moczenie filtra cząstek stałych w roztworze chemicznym zajmuje dużo czasu. Następnie filtr należy dokładnie przepłukać wodą i wysuszyć.

Technologia płukania systemu czyszczenia DPF MS900 pozwala wyeliminować etap moczenia filtra cząstek stałych i natychmiast rozpocząć jego czyszczenie. Czas płukania filtrów cząstek stałych zależy od wielkości filtra i stopnia jego zabrudzenia.

4 – Wysoka wydajność.

Dzięki konstrukcji MS900 możliwe jest równoległe mycie i suszenie filtrów cząstek stałych, co zwiększa wydajność prawie dwukrotnie w porównaniu z klasyczną wersją „wszystko w jednym”.

5 – Wygoda użytkowania:

    • Proces mycia i suszenia jest zautomatyzowany. Menu sterowania modułami proste i intuicyjne.
    • W menu sterowania istnieje możliwość ustawienia ustawień wstępnych płukania najczęściej spotykanych filtrów cząstek stałych, co pozwala zaoszczędzić czas na przygotowanie zestawu do pracy.
    

• Zamknięty proces mycia zapewnia czystość i porządek w komorze i miejscu pracy.

 6 – Zapisywanie i drukowanie wyników.

Maszyna do czyszczenia filtrów cząstek stałych MS900 umożliwia zapisywanie wyników diagnostycznych przed / po płukaniu, prowadzenie i przeglądanie historii wypłukanych filtrów oraz drukowanie wyników diagnostycznych na drukarce Bluetooth. 

 7 – Bezpieczeństwo.

    • Podczas pracy z naszym sprzętem wykluczony jest kontakt z substancjami chemicznie aktywnymi i niebezpiecznymi dla zdrowia.
    

• Zestaw posiada wszystkie możliwe zabezpieczenia przed nieprzewidzianymi sytuacjami. W przypadku awarii stanowisko poinformuje, co było przyczyną.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat stoiska MS900 - napisz na messenger lub zadzwoń: +48 833 13 19 70, +48 886 89 30 56 (Viber, WhatsApp, Telegram).

COMMENTS