mar 17, 2023
17

Linia urządzeń do obsługi klimatyzatorów samochodowych

Sprzęt do diagnostyki i obsługi sprężarek pojazdów elektrycznych

Samochód z klimatyzacją jest znacznie wygodniejszy w prowadzeniu.Sprawnie działająca klimatyzacja nie tylko zapewnia komfort w kabinie w czasie upałów, ale także wpływa na bezpieczeństwo ruchu. Wszyscy właściciele samochodów, w tym samochodów elektrycznych, muszą zmierzyć się z obsługą techniczną klimatyzacji samochodowej. Procedurę obsługi technicznej klimatyzatora najlepiej wykonać w serwisie samochodowym, gdzie specjaliści dokonają pełnej oceny układu, zdezynfekują go, w razie potrzeby uzupełnią freonem i wyeliminują istniejące problemy. 

Układ klimatyzacji samochodu jest najbardziej złożony z punktu widzenia zasady jego działania. Dlatego diagnoza na podstawie pośrednich oznak awarii poprzez oględziny i użycie minimalnego zestawu sprzętu jest główną przyczyną dużej liczby reklamacji. A naprawa układu klimatyzacji jest kosztowna. 

Aby uniknąć nieprzyjemnych przypadków roszczeń klientów, należy zadbać o dostępność niezbędnego sprzętu z wyprzedzeniem. Co więcej, wkrótce na serwisach zaczną tworzyć się kolejki z tymi, kto chce serwisować lub naprawić klimatyzację w swoim samochodzie. 

MSG Equipment oferuje linię urządzeń do diagnostyki i obsługi klimatyzacji samochodowej. 

Często w przypadku awarii klimatyzatora jest uszkodzona sprężarka - serce układu i jego najbardziej obciążony element. Do diagnostyki sprężarek klimatyzacji z napędem mechanicznym (pasowym) służy stanowisko MS111.

Możliwości stanowiska MS111:
    • Diagnostyka wszystkich typów sprężarek klimatyzacji samochodowych z napędem pasowym z napięciem zasilania 12 i 24 V;
    • Diagnostyka sprzęgła elektromagnetycznego, a także elektromagnetycznego zaworu sterującego zarówno w zestawie ze sprężarką, jak i oddzielnie od niej;
    • Docieranie sprężarek po naprawie;
    • Badanie przed sprzedażą nowych sprężarek analogowych;
    • Przygotowanie raportu z wyników diagnostyki z możliwością drukowania na drukarce zewnętrznej.

Sprężarka klimatyzacji w samochodach elektrycznych i hybrydowych zasadniczo różni się od sprężarki klimatyzacji samochodu z silnikiem spalinowym. Do diagnostyki elektrycznych sprężarek klimatyzacji opracowano stanowisko MS112, które w tej chwili jest jedynym stanowiskiem na rynku zdolnym do testowania takich sprężarek.

Możliwości stanowiska MS112:
    • Diagnostyka wszelkich elektrycznych sprężarek klimatyzacji z wbudowanym falownikiem i napięciem zasilania od 100 do 400 V;
    • Kontrola części elektrycznej i hydraulicznej sprężarki, ocena wydajności;
    • Badanie przed sprzedażą nowych sprężarek.

Gdy sprężarka pracowała przez pewien czas bez odpowiedniego smarowania i chłodzenia, prowadzi to do ścierania i niszczenia tłoków z utworzeniem małych cząsteczek metalu. Te cząsteczki stałe mieszają się z olejem sprężarkowym i tworzą lepką mieszaninę, a przepływ czynnika chłodniczego przenosi to zanieczyszczenie w całym układzie. Jeśli zainstalować nową sprężarkę w takim układzie, zanieczyszczenia te po krótkim czasie doprowadzą do jej awarii.

Wysokiej jakości płukanie układu za pomocą stacja MS101P pozwala usunąć z niego wszystkie zanieczyszczenia i gwarantuje sprawność klimatyzatora w przyszłości.


Awarie klimatyzacji mogą tkwić w elektronice samochodu. Aby ustalić, czy awaria w elektronice lub mechanice, lepiej jest użyć testera MS121. Kontrolując sprężarkę za pomocą testera MS121, całkowicie eliminujemy problemy z elektryką samochodu.


Chcesz wiedzieć więcej o sprzęcie do diagnostyki klimatyzacji samochodowej – skonsultuj się z naszymi menedżerami. Napisz do komunikatora lub zadzwoń: +38 063 745 19 68 (Viber, WhatsApp, Telegram).

COMMENTS

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie do publikacji)
* komentarze: