gru 29, 2022
44

MS112 - efektywny sprzęt do testowania elektrycznych sprężarek klimatyzacji

Sprzęt do diagnostyki sprężarek pojazdów elektrycznych

Samochody elektryczne stopniowo wypełniają nasze drogi. Samochody elektryczne, podobnie jak samochody z silnikiem spalinowym, wymagają okresowej obsługi technicznej. Jednocześnie w samochodach elektrycznych układ klimatyzacji zapewnia komfortową temperaturę w salonie i optymalną temperaturę akumulatora trakcyjnegozapewniając mu dłuższą żywotność. Dlatego regularna diagnostyka i obsługa techniczna  klimatyzacji w samochodzie elektrycznym jest znacznie ważniejsza niż w samochodach z silnikiem spalinowym.

Szczególną cechą konstrukcji układu klimatyzacji w samochodach elektrycznych jest to, że sprężarka ma napęd elektrycznyzasilany napięciem od 140 do 400 V. Z tego powodu jego diagnostyka wymaga użycia specjalistycznego sprzętu.

Oferowane stanowisko MS112 jest jedynym na rynku, które może zbadać sprężarkę klimatyzacji samochodu elektrycznego lub samochodu z napędem hybrydowym. To stanowisko jest w stanie zdiagnozować dowolne sprężarki nowoczesnych sprężarek elektrycznych, w tym z wbudowanym falownikiem.

 

Jak odbywa się badanie sprężarki za pomocą stanowiska MS112?

Procedura obejmuje kilku etapów. Aby rozpocząć, wybierz odpowiedni model badanej sprężarki w bazie danych stanowiska. Sprzęt wyświetli listę kabli i sztucerów, które będą wymagane do badania konkretnej sprężarki. Następnie należy podłączyć sztucery do sprężarki, a dalej zamocować sprężarkę za pomocą paska na stanowisku, podłączyć do niego rękawy wysokiego i niskiego ciśnienia. Na końcu do sprężarki są podłączane kabel wysokiego napięcia i kabel danych.

Następnie rozpoczyna się test, podczas którego zabrania się dotykania metalowych elementów na obudowie stanowiska, a także samej testowanej sprężarki. Badanie odbywa się w trybie automatycznym, po czym wyniki pomiarów testowych są wyświetlane na ekranie. W przypadku błędów i usterek na ekranie wyświetlane są powody, dla których test został przerwany.

Podczas kontroli urządzenie testuje awarię układu elektrycznego sprężarki, a następnie przeprowadza kontrolę wydajności i funkcjonalności. Medium roboczym i agentem jest obojętny gaz azot. 

Kupić stanowisko MS112 do badania kompresorów elektrycznych w przystępnej cenie w Warszawie i innych miastach Polski zawsze możesz w naszej firmie, której eksperci odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą w razie potrzeby, oszczędzając cenny czas, nerwy i pieniądze.

Zestaw urządzeń zawiera:
    • bezpośrednio stanowisko MS112;
    • zestaw kabli zasilających i kabli danych;
    • zestaw do obsługi technicznej sprzętu;
    •  instrukcja obsługi.

 

Kupując sprzęt od naszej firmy otrzymujesz:

    • maksymalny asortyment profesjonalnego sprzętu do diagnostyki i naprawy podzespołów samochodowych;

    • przystępne ceny

    • wsparcie techniczne

    • informacje zwrotne w każdej chwili;

    • szybką dostawę do dowolnego regionu.

Pamiętaj, że tylko profesjonalny sprzęt oraz wysokie kwalifikacje mechanika samochodowego są gwarancją szybkiej i prawidłowo wykonanej naprawy samochodu.

COMMENTS

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie do publikacji)
* komentarze: