gru 20, 2022
67

MS800 - najlepszy sprzęt do diagnostyki akumulatorów pojazdów elektrycznych

Sprzęt do diagnostyki akumulatorów pojazdów elektrycznych

Od czasu wynalezienia koła wiele się zmieniło. Z pewnych powodów nie doszło jeszcze do latania samochodami, ale całkowita liczba pojazdów elektrycznych i pojazdów hybrydowych znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat.

Oczywiście każdy samochód pozostaje tylko mechanizmem, którego nieprzerwana praca jest możliwa przez określony czas. Awarie i problemy występują nawet w samochodach z segmentu PREMIUM.

Samochody elektryczne i samochody hybrydowe różnią się konstrukcją i rodzajem napędu. Wcześniej ich najsłabszym punktem był akumulator wysokiego napięcia, który z czasem zaczyna się ładować gorzej i dłużej, a także mniej utrzymywać ładunek. Nowoczesne akumulatory mają wyższą niezawodność dzięki bardziej zaawansowanym systemom kontroli rozładowania / ładowania, a także dzięki systemowi termoregulacji.

Należy rozumieć, że czas bezawaryjnej pracy akumulatora samochodu elektrycznego zależy od kilku czynników. Wśród nich na przykład technologia, według której produkowane są akumulatory, konstrukcja samego akumulatora i warunki jego używania. W przypadku problemów z akumulatorem wysokiego napięcia do niedawna jedynym rozwiązaniem była jego całkowita wymiana.

Jednocześnie warto zrozumieć, że cena nowego akumulatora może być porównywalna z zakupem nowego samochodu. Z tego powodu coraz popularniejsze stają się naprawy akumulatorów pojazdów elektrycznych. Aby zorganizować usługę naprawy akumulatorów pojazdów elektrycznych w Warszawie i innych miastach Polski, musisz kupić odpowiedni sprzęt.

 

Główne cechy MS800

Jak przebiega procedura testowania? Najpierw musisz wyjąć akumulator z samochodu i zdemontować go, zdemontować wszystkie moduły. Dalej moduły są podłączane do testera MS800. Tester przetestuje moduły i wykryje problematyczne, które straciły swoją pojemność. 

Kluczowe cechy testera baterii MS800 to:

     • możliwość wykonania jednorazowego testu na 36 modułach akumulatorów;

     • obecność wskaźnika z napięciem dla każdego oddzielnego kanału związanego z testowanym ogniwem;

     • badanie dwóch typów akumulatorów: akumulatory niklowo-wodorkowe (Ni-Mh) i litowo-jonowe (Li-Ion) ;

     • dla każdego typu baterii dostępne są 4 tryby pracy: ładowanie, rozładowywanie, cykliczne i równoważenie;

     • wszystkie tryby pracy mają możliwość precyzyjnego ustawienia;

     • zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją;

     • zabezpieczenie przed przegrzaniem akumulatora;

     • pełna automatyzacja całego procesu badania.

     • uzyskane wyniki testów są zapisywane w pamięci testera.

 

Naprawa pojazdów elektrycznych to okazja do przeniesienia działalności na wyższy poziom.

Obecnie niewiele specjalistycznych serwisów samochodowych prowadzi naprawę akumulatorów pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Jednocześnie popyt na usługi naprawcze jest dość wysoki. Korzystając ze specjalistycznego sprzętu, takiego jak tester akumulatorów MS800, możesz naprawić akumulatory pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Tester MS800 ma wiele dość znaczących zalet, które pozwalają specjalistom serwisu samochodowego diagnozować akumulatory samochodów elektrycznych i wykonywać pracę z wysoką jakością, a tym samym utrzymywać reputację serwisu.

COMMENTS

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie do publikacji)
* komentarze: