wrz 21, 2022
78

Jak zdiagnozować samochód Tesli? Nowe możliwości Loki

Sprzęt do diagnostyki pojazdów Tesla

W 2021 roku Tesla ustanowiła rekord sprzedaży za wszystkie lata produkcji. Pod koniec roku na całym świecie sprzedano 936 172 pojazdów elektrycznych Tesli. Osiągnięcie to jest imponujące, zwłaszcza w obliczu światowego spadku sprzedaży samochodów, spowodowanego niedoborem mikroczipów.

Samochody Tesli, jak każdy samochód, wymagają okresowej konserwacji, a czasem naprawy: podczas eksploatacji zdarzają się awarie i wypadki. A Tesli się nie uda naprawić w najbliższej stacji obsługi lub serwisie, ponieważ potrzebują specjalistycznego sprzętu opracowanego specjalnie dla samochodów Tesli. Nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie eksploatowana jest duża liczba pojazdów Tesli, nie w każdym mieście można znaleźć stację paliw do naprawy i obsługi tych pojazdów.

Jak zorganizować diagnostykę i naprawę pojazdów Tesla?

Nie tak dawno temu Tesla stworzyła serwis online do diagnozowania i obsługi swoich pojazdów o nazwie Tesla Toolbox 3 (toolbox.tesla.com). Dostęp do serwisu jest płatny, możliwa subskrypcja roczna, miesięczna, a nawet dzienna. Dzięki usłudze Toolbox 3 do diagnostyki samochodu Tesla potrzebujesz tylko kilku kabli diagnostycznych i laptopa z dostępem do Internetu. Kable diagnostyczne można wykonać samodzielnie, schematy są swobodnie dostępne, lub kupić. Aby ułatwić proces obsługi i naprawy, Toolbox 3 zawiera instrukcje wideo dotyczące rozwiązywania typowych problemów, biuletyny serwisowe i Instrukcje naprawy.

Serwis Tesla Toolbox 3 ma jednak kilka istotnych wad:
    - Bez odpowiedniej wiedzy i szkolenia korzystanie jest problematyczne.
    - Funkcjonalność serwisu jest ograniczona, na przykład nie można włączyć trybu Factory Mode.
    - Dokumentacji nt napraw jest bardzo mało.
    - Brak wsparcia technicznego, co zmusza do skontaktowania się z forami profilowymi i długotrwałego poszukiwania sposobów rozwiązania problemu podczas naprawy samochodu Tesli.

Korzystną alternatywą dla serwisu Tesla Toolbox 3 jest skaner diagnostyczny Loki, który po ostatniej aktualizacji oprogramowania znacznie rozszerzył swoje możliwości i otrzymał dodatkową funkcjonalność podobną do Toolbox:
     • włączenie Service mode z dowolnym oprogramowaniem układowym;
     • przełączanie karty eSIM na zewnętrzną kartę SIM;
     • resetowanie haseł niezależnie od wersji oprogramowania;
     i wiele więcej, możliwości zależą od wersji oprogramowania samochodu.

Do skanera dostępne są dodatkowe moduły oprogramowania, a ich liczba stale rośnie:
     • Wtyczka Secure Configuration dla Tesla Model 3/Y. Wtyczka umożliwia edycję ukrytych opcji konfiguracji samochodu.
     • Wtyczka KEY FOB PAIRING FOR MODEL X FEATURE. Wtyczka umożliwia przypisanie klucza do pojazdu Tesla Model X.

Ponadto każdy właściciel skanera Loki ma możliwość bezpłatnego otrzymywania wykwalifikowanych porad online od naszych specjalistów na temat pracy skanera i problemów technicznych związanych z naprawą samochodów Tesli.

A także w centrum szkoleniowym MSG equipment każdy może przejść szkolenie w zakresie diagnostyki i naprawy samochodów Tesla. W trakcie szkolenia omówiono wszystkie zagadnienia związane z kompleksową diagnostyka Tesli:
    - prawidłowe podłączenie do portów pojazdu;
    - prawidłowe przypisanie jednostek do samochodu;
    - prawidłowe ustawienie konfiguracji samochodów;
    - instalacja nawigacji;
    - aktywacja autopilota;
    - zasady bezpiecznej pracy z układami wysokiego napięcia pojazdu;
    i wiele innych przydatnych informacji.

Tak więc skaner Loki jest narzędziem, za pomocą którego można zorganizować obsługę i naprawę samochodów Tesli w dowolnym serwisie. Skaner diagnostyczny Loki jest stale ulepszany, a jego możliwości rosną.

Chcesz wiedzieć więcej - napisz do komunikatora lub zadzwoń:  +38 063 745 19 68 (Viber, WhatsApp, Telegram).

COMMENTS

Dodaj komentarz

* Imię:
* E-mail: (Nie do publikacji)
* komentarze: